Co je to dřevoplast?

Dřevoplastové profily se postupně rozšiřují do stále více odvětví. Základní a nejrozšířenější použití je na pochozí plochy ( terasy u domu, kolem bazénu, balkony a pod. ) . Zároveň se v poslední době čím dál více instalují speciální profily na svislé a vodorovné ploty, zástěny, zábradlí a dělící stěny. WPC profily lze také použít na obklady stěn jak v interiéru, tak v exteriéru. V neposlední řadě se řeší parkové lavičky, zahradní nábytek a květináčové obaly. Dlouhá životnost, stálobarevnost, tvarová stálost, bezúdržbovost a perfektní vzhled jsou hlavní předností námi nabízeného materiálu WPC - Wood Plastic Composit.

WPC je unikátní směs dvou přírodních složek - dřeva / bambusu a polymeru (PVC, HDPE, PP, PE).

Dřevo je použito v podobě dřevěné/bambusové moučky, která je zbavena veškerých negativních prvků. V celkovém složení materiálu WPC má 50 - 75% podíl dle jednotlivých producentů.

Polymery a plasty jsou obsaženy ve zbytku materiálu, tedy 25 - 50%. Používají se termoplastické pryskyřice polyethylenu (HDPE), polypropylenu (PP) a polyvinylchlorid(PVC). K výrobě lze použít také recyklované PVC. Obecně ale platí, že recyklát pro výrobu WPC vychází z polyethylenu. Přesto se recyklované výrobky vyznačují křehčí povahou a vyšší tvrdostí. Polymery jsou doplněny dalšími přísadami, jako jsou maziva, anorganická plniva, barviva, UV stabilizátory, biocidy a retardéry hoření. Každá z těchto přísad má velký význam pro konečnou podobu materiálu. Maziva pomáhají při samotném zpracování kompositu, anorganická plniva zlepšují vlastnosti a biocidy zajišťují odolnost a delší životnost.

Přísady do polymeru jsou nejdražší položkou při výrobě WPC.

Hlavní výhody mateiálu WPC:

  • recyklovatelný materiál - ekologický výrobek
  • minimální nároky na údržbu
  • rozměrově stabilnější než plast a dřevo samostatně
  • nenasákavý materiál
  • odolný proti hmyzu
  • přesné technické profily
  • žádné třísky, praskliny
  • dobře opracovatelný - vysoká variabilita
  • neklouže a proto je ideální k bazénům

Máme zkušeností s montáží následujících značek :

Evropští výrobci : Silvadec, Werzalit, Megawood, Bestwood, Twinson, Dumadeck, Neowood, Woodplastic, Perwood, Natur in Form, Grenadeck, Kovalex

Američtí výrobci : Fiberon, Trex, Timbertech

Čínští výrobci : Kejie WPC,Grinwood, Sentai, OSK WPC, Nextwood a mnoho dalších