Terasové profily
Sem vložte podnadpis

Terasový profil PP140x20NT
Terasový profil PP140x20NT

Cena 152,-/bm ( 1085,-/m2)

Připravili jsme pro Vás design profilů, který se vyznačuje ještě lepší a hezčí imitací dřeva s dlouhou životností na jednom z nejpoužívanějších profilů na světě.

Novinka 2017 - PP140X20NT

Rozměr profilu : 140x20mm

Složení profilu : 55% bambusové moučky - 45% HDPE, pojiv, UV stabilizátorů a maziv

Typ profilu : plný

Povrch profilu : oboustranné použití, kartáčovaný, jemné drážky - 3D imitace dřeva

Dodávaná délka : 2,9m

Přepočet v různých parametrech : 1m2= 7,14bm profilu , profil o délce 2,9m = 0,406m2

Barevná škála standard

Original Wood, Teak, Brownisch red, Chocolate, Stone Gray, Dark gray,


Záruka : 10 let plné záruky , 15 let rozšířená záruka proti hnilobě, plísni a červotoči

Doporučené příslušenství pro montáž :

1 - Nosné profily . Na realizaci m2 je potřeba 3,5bm nosného profilu

PNP40x30K - délka 2,9m - technická specifikace ZDE - originál příslušenství - doporučujeme

2 - Spojovací klipy. Na realizaci m2 je potřeba cca 24 - 28 ks spojovacího klipu. Klip určuje spáru o velikosti 5mm. Nerezový klip je vždy včetně nerezového vrutu - technická specifikace - ZDE.

3 - Gumová protiskluzová vymezovací podložka. Použivá se na dorovnání menších nerovností. Na realizaci m2 je potřeba cca 0,5bm.

Podložka o síle 3mm, dodáváme v metráži dle potřeby případně v klubu po 20metrech

Podložka o síle 5mm, dodáváme v metráži dle potřeby případně v klubu po 20metrech

Podložka o síle 8mm, dodáváme v metráži dle potřeby případně v klubu po 5 nebo 8 metrech

4 - Zakončovací profil - ideální zakončovací lištou je profil ZPP73x8A , který splňuje veškerá očekávání pro zakončení jakéhokoli tvaru terasy. Lze s ním vytvořit dlouhé rovné zakončení, ale také většinu obloukových zakončení. S profesionální montáží Vám vytvoříme neuvěřitelné oblouky dle Vašeho přání. Lze také použít další rozměry a typy lišt ( 90x13mm, rohová 40x40mm, 140x10mm ) .

Náš sortiment lze rozšířit o atypické rozměry vybraného výrobce.

Po špatných zkušenost se zárukami některých výrobců montujeme pouze vybrané značky.

Více  na telefonním čísle 604169624

nebo na našich dalších stránkách - www.drevoplastoveprofily.cz

Co by jste měli vědět o terasových profilech a jaká je jejich údržba ?

Níže uvedené informace k materiálu WPC se vztahují na námi dodávané profily:

Stálobarevnost

 • i když mají WPC výrobky UV ochranu, jde o produkty vyrobené převážnou částí dřeva, a proto se mohou postupem času objevit nepatrné barevné odchylky následkem vystavení UV záření a vlhkosti. Tento barevný rozdíl se objevuje zejména v prvních měsících (dle počasí) po montáži. Čím větší obsah dřevin , tím větší je barevná rozdílnost.

 • u částečně zastřešených teras mohou být vlivem nerovnoměrného UV záření a působení deště barevné rozdíly zřetelnější.

 • při menším vyspádování terasy, než je doporučení výrobce, se mohou tvořit mapy od špatně odtékající vody.

 • jelikož jde stále o částečně přírodní produkt, můžou být prkna lehce barevně odlišná

Nedoporučuje se:

 • výrobci dřevoplastu zakazuji používat výrobky z WPC jako nosné a podpěrné konstrukce či zábrany (vyvýšené terasy, balkony atd.) a nenese zodpovědnost za případnou újmu na zdraví či majetku způsobenou nedodržením tohoto zákazu.

 • WPC výrobky je zakázáno opatřovat laky, mořidly a barvami.

 • k čištění WPC výrobků nepoužívejte žádné agresivní čisticí prostředky (ředidla, rozpouštědla)


Objemové změny:

 • u WPC dochází vlivem slunečního záření a výkyvů teplot k objemovým a rozměrovým změnám (prkno se rozpíná, smršťuje a může se kroutit). Tyto objemové a rozměrové změny mohou být viditelné v celé ploše terasy či plotu.

 • z tohoto důvodu je nutno dodržovat správnou dilataci mezi jednotlivými WPC prkny a plotovkami, dále také mezi prkny, plotovkami a jinými pevnými objekty (fasády, plotové sloupky atd.)

Nosnost terasového systému :

 • je konstruována na nosnost 450KG / m2 na pevném podkladu - betonové desce

 • je ovlivněna podložím terasy. V případě zaizolovaných ploch je nosnost závislá na samotném podloží.


Uvedené záruky se nevztahují na :


 • opotřebení terasy běžným užíváním

 • fyzické poškozením uživatelem

 • nesprávným číštěním terasy

 • dodatečně upravené terasové plochy - neodborné kotvení vybavení terasy, následné dopnění světel, ohřívačů a nábytku.

 • nedoplacené a nepředané realizace

 • použitím neoriginálních komponent pro instalaci

 • profily , které nejsou namontovány v souladu s montážním návodem

 • kroucení terasových profilů z důvodu nestabilného podloží.


V případě uznání záruky bude poškozená část, kus vyměněn na náklady dodavatele bez nároku na další finanční odškodnění.

Údržba terasových prken z WPC

Terasová prkna z WPC nepotřebují žádné speciální ošetření, postačí pouze běžná údržba. Mytí terasy doporučujeme jednou ročně, nejlépe na jaře, terasu omýt horkou vodou s trochou jaru. V případě silnějšího znečištění použijte k čištění rýžový kartáč a čisticí prostředek, poté opláchněte horkou vodou. Nepoužívejte k mytí prostředky na bázi ředidla! Všechny WPC produkty s povrchovou úpravou sanding ( kartáčovaný povrch ) je potřeba častěji údržovat. Na hladkém povrchu mohou být více patrné skvrny po dešti či zalévání květin, jelikož voda může obsahovat nečistoty a rozpuštěné minerály. Přesto, že má dřevoplast minimální nasákavost, může při grilování bez ochranné podložky dojít ke vzniku trvalých skvrn. Vyhýbejte se proto skvrnám od olejů, barev, krve, vína, inkoustu apod. Pokud už skvrna vznikne, snažte se ji vyčistit co nejdříve. Pro odstranění použijte houbičku na mytí nádobí nebo rýžový kartáč, čisticí prostředek a horkou vodu. V případě, že skvrna ihned nezmizí, proveďte čištění vícekrát po sobě. Pozůstatky některých skvrn mohou zmizet po několika týdnech vystavených UV záření. Pokud to bude, nutné použijte i jemně zrnný brusný papír, který aplikujte lehce ve směru drážek. Po broušení se mohou objevit místa s lehce odlišným zabarvením, která postupem času zmizí. Objeví-li se vlhké skvrny (objevují se na místech s různou vlhkostí), můžete použít čištění rýžovým kartáčem a opláchnout horkou vodou, nebo nechat tyto skvrny postupem času zmizet působením UV záření. Výraznější rýhy a škrábance odstranit nelze, předcházejte tedy výraznějšímu poškození Vaší terasy. V případě jemného poškrábání a rýh použijte jemně zrnný brusný papír, který aplikujte lehce ve směru drážek či pískování. Po broušení se mohou objevit místa s lehce odlišným zabarvením, která postupem času zmizí.

Předcházení trvalým poškozením - na terase z WPC doporučujeme grilovat jen s nehořlavou ochrannou podložkou pod gril, abychom zabránili trvalému poškození žhavými uhlíky a mastnotou. Dále doporučujeme používat nábytek s ochrannými podložkami (např. na nohy zahradního nábytku), aby nedocházelo k tvorbě rýh a barevných čar. Důležité je udržovat prostor mezi prkny stále čistý, aby bylo zajištěno účelné odvodnění a odvětrávání terasy .


Stavební příprava a instalace prken okem odborníka

Montáž terasy

Pokládka dřevoplastové terasy vypadá na první pohled vždy velmi jednoduše, zdání však klame.

V první řadě je nutné si dobře rozmyslet, jak chceme, aby naše terasa vypadala. Nejlepší je se poradit s odborníky v oboru, případně se zahradním architektem. Ti by měli vyhotovit minimálně kladečský plán (nákres pokládky a konečného provedení) nebo v tom lepším případě 3D návrh. Tím budete mít mnohem lepší představu o celém díle po dokončení. Zároveň se od nich dozvíte, jak bude výstavba terasy probíhat. Proberou s Vámi jednotlivé kroky: stavební připravenost, pokládku.

Stavební připravenost

Nejdůležitější část z celé terasy. Sice ji po dokončení celé terasy již neuvídíte, ale je to stejné jako u každé jiné stavby: jaké základy - takový dům.

Proto není dobré na této časti šetřit. Každý si zvolí ten nejpřijatelnější typ podkladu. Zde je možnost zvolit - štěrkové lože, betonový podklad nebo kovovou konstrukci.

Nejlepším podkladem pro terasu je betonová deska. Ta zajistí stálou rovinu a pevnost celé terasy. Sice je nákladnější a složitější při přípravách, ale to se investorovi vrátí při samotné pokládce jednotlivých profilů.

Další možnost má investor v poměrně levném, ale zato komplikovaném pokladu = štěrkové lože. Tento typ podkladu je velmi jednoduchý. Vytyčí se prostor budoucí terasy, zabetonují se obrubníky, vnitřní prostor se vysype kamenou drtí (štěrkem) a celá plocha se zhutní. Dobré je nechat takto připravenou plochu alespoň dva měsíce samovolně sedat a poté opakovat hutnění. Poté srovnat povrch do roviny a může se začít pokládat.

Poslední variantou jsou kovové rošty. Ne vždy se dají terasy pokládat na zem. Prostory pro terasu bývají dost často navrženy do stráně, v patře domu nebo částečném svahu. V těchto případech se musí vystavět kovová konstrukce, na kterou se pochozí plocha položí. S tím máme nejlepší zkušenost. Je zaručena pevnost terasy a přesně připravené rozteče pro jednotlivé nosné profily. Zároveň se otevírají další možnosti pro vytvoření atypického prostoru s využitím všech možných zákoutí a vytvoření zástěny nebo jen zábradlí.

Založení terasy

Ve chvíli dobře připraveného podkladu, přichází na řadu založení podkladových roštů. Ty mají přesně stanové rozteče a je nutné je dodržet. Když se podíváte řemeslníkům pod ruku a přeměříte si je, musí Vám metr ukázat rozměr od 30 - 50 cm osově. Tenot rozměr je stanoven jednotlivými výrobci dle použité technilogie. Duté profily mají rozteč menší, kolem 30cm, plné profily standardně 40cm. Pokud se tyto rozteče nedodrží, může docházet postupem času k prověšování podlahových profilů mezi jednotlivými nosiči. Dodavatel terasy na zákazníkovi poměrně jednoduše tímto krokem ušetří.

Na založení nosných profilů také záleží pokládka samotných prken. Čím přesnější je založení, tím jednoduší a rychlejší se samotná pokládka. Proto založení na štěrku je mnohem složitější a časově náročnější. Na betonové ploše je nutné použít gumové podložky, které zajistí průtok vody pod nosiči. Na kovové konstrukci není co podkládat, ta nám zaručuje ideální rovinu. Na druhou stranu je dobré nosiče minimálně po obvodu zakotvit ke konstrukci.

Pokládka podlahových profilů

Na připravené rošty položíme podlahový profil. Ten zakotvíme startovacími klipy nebo jej shora přišroubujeme k nosiči. Překontroluje se rovina (případně vyspádování) a zašroubujeme první řadu standardních klipů. Každý výrobce určeje mezeru mezi profily a proto by měl být každý montážník vybaven speciální měrkou od výrobce. Doporučujeme tyto podložky, protože Vám usnadní sbíhavost prken. Samotná pokládka podlahových profilů je dále stejná. Na poslední prkno použijeme opět startovací klip nebo prkno shora přišroubujeme a obvod terasy se v případě plných profilů jen zabrousí, případěn jako u dutých profilů zalištuje.

Terasa je položena, nezbývá už nic jiného než si terasu vyzkoušet, nastěhovat zahradní nábytek a vychutnat si první kávu.

Tento postup montáže je pouze orientační a může se dle jednotlivých výrobců lišit.